ІНДУЇСТСЬКО-БУДДІЙСЬКИЙ СИНКРЕТИЗМ У СЕРЕДНЬОВІЧНОМУ І РАННЬОМОДЕРНОМУ НЕПАЛІ (СТЕЛА СЕРЕДИНИ XVIII СТ. ПРО ВІДНОВЛЕННЯ СТУПИ СВАЯМБХУНАТХ)

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

##plugins.themes.bootstrap3.article.sidebar##

  Д. Є. Марков

Анотація

Стаття присвячується питанню синкретизму в Непалі, країні, де індуїзм і буддизм взаємодіяли протягом століть. Аналізуються стратегії пристосування і взаємодії обох традицій, особливо в умовах проіндуськи зорієнтованих династій Непалу. Зосереджуючись на історії непальської сангхи, автор досліджує, як саме буддійська громада мала підлаштовуватися під політичну обстановку у формально індуському королівстві, де при дворі королів домінували саме індуські культи. Проаналізовано також, яким чином буддизм та індуїзм у прихованій м’якій конкуренції мали приймати елементи обох релігій до своїх практик, як боролися за вплив на двір королів, адаптувалися до змін соціальних та політичних. Так, буддисти мали провести певні реформи, в т. ч. вдатися до нових стратегій захисту сангхи, створити та переосмислити традиційні буддійські тексти по-новому. Чудовою ілюстрацією до цих процесів є досліджувана у статті стела з монастиря Сваямбхунатх, присвячена відновленню ступи в 1750-х роках.

Як цитувати

Марков, Д. Є. (2016). ІНДУЇСТСЬКО-БУДДІЙСЬКИЙ СИНКРЕТИЗМ У СЕРЕДНЬОВІЧНОМУ І РАННЬОМОДЕРНОМУ НЕПАЛІ (СТЕЛА СЕРЕДИНИ XVIII СТ. ПРО ВІДНОВЛЕННЯ СТУПИ СВАЯМБХУНАТХ). Східний світ, (4 (93), 74-83. https://doi.org/10.15407/orientw2016.04.074
Переглядів статті: 173 | Завантажень PDF: 42

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Ключові слова
Посилання

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>