Аналіз селф-хелп-бізнес-літератури в Китаї на основі книги Лі Кайфу “Будь найкращою версією себе”

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

##plugins.themes.bootstrap3.article.sidebar##

  Н. В. Коломієць

  М. А. Маковська

Анотація

У статті досліджено бізнес-літературу про самодопомогу в умовах гіперконкурентної соціальної системи Китаю. Потреба в успіху стимулює прагнення до самоактуалізації та самореалізації в умовах високого соціального тиску. Бізнес-книги для самодопомоги досліджуються у статті із застосуванням міждисциплінарного підходу до вивчення дискурсу, який розглядає мову як форму соціальної практики – дискурс-аналіз. Отже, дискурс у статті розуміється як основний компонент соціокультурної взаємодії.

Незважаючи на високу популярність, сфера селф-хелп-дискурсу недостатньо досліджена та недооцінена. Основна мета книг із селф-хелп – дати нам джерело допомоги самим собі. У книгах із селф-хелп головними героями є концепції, а не людські характери.

Зміст селф-хелп-дискурсу є різноманітним. Книги цього жанру мають такі характеристики, як риторичність, переконливість, маніпулятивність. У цьому жанрі переважає покроковий формат, такі книжки дають прості кроки, реалізація яких крок за кроком приведе до досягнення великої мети разом із підтримувальними прийомами для закріплення щойно здобутих знань.

Книга “Будь найкращою версією себе” (“做最好的自己”, 2005), написана Лі Кайфу (李开复, 1961 р. н.), є типовим зразком літератури селф-хелп, що відповідає потребам користувача, літератури особистісного зростання та трансформаційної літератури, належить до літератури для самодопомоги, що висвітлює життя та самовдосконалення. Основна мета книги – показати читачеві, як за допомогою розвитку звичок досягти більш ефективного особистого та професійного успіху. Книга дає поради та вказівки щодо вдосконалення особистих якостей і соціальних стосунків шляхом підвищення потенціалу та особистої продуктивності.

У книзі міститься багато формальних характеристик літератури для самодопомоги, як-от: списки, прикладні вправи та практики, візуалізація, метафори, повторення основних концепцій та ідей. Основна мета полягає в навчанні, обміні ідеями, знаннями, життєвим досвідом, концепціями, це прагматичний текст-порада.

Як цитувати

Коломієць, Н. В., & Маковська, М. А. (2023). Аналіз селф-хелп-бізнес-літератури в Китаї на основі книги Лі Кайфу “Будь найкращою версією себе”. Східний світ, (1 (118), 44-54. https://doi.org/10.15407/orientw2023.01.044
Переглядів статті: 252 | Завантажень PDF: 280

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Ключові слова
Посилання