ГРУПИ МЕНШИН У ПАЛЕСТИНІ У ПЕРІОД БРИТАНСЬКОГО МАНДАТУ

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

##plugins.themes.bootstrap3.article.sidebar##

  Ю. Хазран

Анотація

Палестинське суспільство протягом періоду мандату, як і інші суспільства цього регіону, було плюралістичним із релігійної точки зору. Цей плюралізм не був перешкодою для формування національного руху. У той же час участь християн та друзів у палестинській національній боротьбі послабилася, особливо з початку 1930-х. Ця тенденція збіглася з активізацією процесу ісламізації національної боротьби. Він посилився за роки повстання, поглиблюючи тенденції відчуження у цих двох групах. Низька участь християн та друзів в активній боротьбі була спричинена не їхніми релігійними розбіжностями, а головним чином невдачею палестинського національного руху у зведенні соціальних, політичних та релігійних мостів у палестинському суспільстві і перетворенні повстання 1936‒1939 рр. у формаційну подію для створення цілісного національного руху.
У статті досліджуються джерела та процеси, що призвели до сегрегації, ізоляції та відчуження серед цих груп у період Британського мандату. Наводяться аргументи, що низька участь була наслідком структурної слабкості, яка супроводжувала палестинський національний рух через фракційний підхід муфтія, внутрішні розколи та відсутність згуртованої національної програми. Це також було наслідком нездатності палестинського національного руху привести місцеві цінності до спільного національного знаменника.
Сектантство ніколи не було сутністю чи коренем кризи, яка супроводжувала палестинський національний рух під Британським мандатом. Регрес, що перешкоджав діяльності християн, і, більш очевидно, друзів, був ознакою кризи палестинського національного руху. Ця криза виникла як очікуваний результат невдачі політичної еліти і була не що інше, як результат їхньої неспроможності створити цілісну національну спільноту в Палестині.

Як цитувати

Хазран, Ю. (2019). ГРУПИ МЕНШИН У ПАЛЕСТИНІ У ПЕРІОД БРИТАНСЬКОГО МАНДАТУ. Східний світ, (3 (104), 15-30. https://doi.org/10.15407/orientw2019.03.015
Переглядів статті: 136 | Завантажень PDF: 67

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Ключові слова
Посилання